Reklama Toyota

Uciekał fordem jak szalony. Policjanci musieli radiowozem zepchnąć go z drogi [ZDJĘCIA]

7 maja ok. godz. 19.00 grodziscy policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą forda Mondeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Następnie z ogromną prędkością łamiąc wielokrotnie przepisy ruchu drogowego uciekał z Grodziska Wielkopolskiego w stronę Wolsztyna.

Kierowca swoim zachowaniem na drodze naraził na niebezpieczeństwo wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Pościg przebiegał przez ulice miasta Grodziska, następnie drogą krajową nr 32 przez miejscowości Ruchocice, Rakoniewice, Rostarzewo, aż do Karpicka.
Do akcji włączyli się policjanci wolsztyńskiej jednostki. Kierowca blokadą na rondzie w Karpicka został zmuszony do zjechana w jedną z bocznych ulic – gdzie tam doszło do jego zatrzymania.

Grodziscy policjanci w pewnym momencie wykorzystali dogodną sytuację i natychmiast używając radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zepchnęli uciekający pojazd do płotu jednej z posesji.

Pojazdem poruszał się 37-letni mieszkaniec Nowej Soli (woj.Lubuskie), który jak się okazało miał sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi. Razem z 37-latkiem autem podróżowała 18-letnia kobieta. Kierowca wraz z pasażerką zostali zatrzymani. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy, lecz został on zatrzymany i zostaną przeprowadzone testy na obecność narkotyków.

APEL – zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które w trakcie prowadzonego pościgu mogły zostać zmuszone do ratowania własnego bezpieczeństwa prosimy, aby nawiązali bezpośredni kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim


Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na stronie? Skontaktuj się z nami. 

Poprzedni artykułPożar instalacji gazu ziemnego w miejscowości Krzyszkowo [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar hali produkcyjno-magazynowej. Straty to aż 600 tys. zł [ZDJĘCIA]