Reklama samochody.pl

Tragedia. Mężczyzna utonął w stawie [ZDJĘCIA]

 2 maja o godz. 23:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o tonięciu osób przebywających nad stawem przy ul. Kościuszki w Ostrzeszowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że jedna z osób została wyciągnięta przez wędkarza, który w chwili zdarzenia był na miejscu i udzielił pomocy tonącemu mężczyźnie. Z zeznań poszkodowanego wynikało, że w wodzie znajduję się druga osoba .Do zdarzenia została także zadysponowana grupa specjalistyczna ratownictwa wodnego z KP PSP w Sieradzu (woj. łódzkie).

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoznaniu ratownicy w ubraniach wypornościowych i kamizelkach asekuracyjnych przystąpili do przeszukania brzegu stawu. Strażacy za pomocą łodzi rozpoczęli przeszukiwanie zbiornika od strony miejsca wskazanego przez wędkarza. Sukcesywnie na miejsce zdarzenia przybywały kolejne zastępy, które przeszukiwały brzeg stawu.

Po około godzinie poszukiwań natknięto się na osobę poszukiwaną, która znajdowała się  ok. 4 m od brzegu, pod wodą. Poszkodowanego mężczyznę wyciągnięto na brzeg a następnie przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazano osobę poszkodowaną pod opiekę lekarza. Niestety mimo reanimacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 27 strażaków.


Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami. 

Opracował: mł. ogn. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: KP PSP Ostrzeszów

Poprzedni artykułPożar hali produkcyjno-magazynowej. Straty to aż 600 tys. zł [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar w centrum ogrodniczym. W akcji 5 zastępów straży [ZDJĘCIA]