Reklama Toyota

Groźny wypadek dwóch pojazdów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala

W piątek, 8 lipca o godz. 16.49 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej na obwodnicy Wronek przy zjeździe do miejscowości Stróżki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia. Jeden pojazd znajdował się na drodze, natomiast drugi w przydrożnym rowie. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Poprzedni artykułDwaj 15-latkowie skatowali 59-latka. Ma poważne obrażenia twarzy
Następny artykułPacjent wyskoczył z okna szpitala na 2 piętrze. Zmarł na miejscu