Reklama Toyota

Pożar domu w miejscowości Kakulin. W akcji 10 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

We wtorek 2 lutego 2021 roku po godzinie 17. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kakulin, gmina Skoki.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia cały budynek objęty był pożarem. W trakcie rozpoznania Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że w momencie powstania pożaru domowników nie było wewnątrz budynku.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek, a także w celu poprawy prowadzonych działań gaśniczych strażacy przygotowali oświetlenie terenu działań. Przybyły na miejsce pożaru użytkownik mieszkania poinformował dowodzącego akcją o dwóch butlach gazowych (propan-butan) znajdujących się wewnątrz budynku, które natychmiast zostały przez strażaków schłodzone i wyniesione na zewnątrz budynku. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne odłączyło główne przewody zasilające. Dalsze działania polegały na przelewaniu zawalonej konstrukcji dachu, stropu oraz pomieszczeń. W czasie działań wyniesiono część rzeczy osobistych mieszkańców, które zostały zabezpieczone przez właścicieli.

Na miejsce działań przybył przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego oraz Pomocy Społecznej Gminy Skoki. Wspólnie z pracownikami Gminy ustalono, że mieszkańcy będą mieli zapewnione schronienie
Całość pogorzeliska została kilkukrotnie sprawdzona kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia.

zdjęcia: OSP Skoki, KP PSP Wągrowiec
opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu