Reklama samochody.pl

Poważny wypadek. Zderzenie trzech samochodów. Rannych 10 osób, w tym kobieta w ciąży

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę, 7 czerwca, na drodze w miejscowości Grobia (pow. międzychodzki). Zderzyły się trzy samochody. Rannych jest 10 osób.

Na miejscu wypadku, do którego doszło około godz. 15.00 trwa akcja ratunkowa. Na miejscu jest 12 wozów straży pożarnej, karetki pogotowia oraz policja. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. W wypadku rannych zostało 10 osób, w tym kobieta w ciąży.

Policjanci ustalili, że kierowca VW Golf, 20 letni mieszkaniec gminy Kwilcz, jadąc w kierunku Sierakowa, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu i podczas pokonywania zakrętu w m. Grobia uderzył w jadącego z przeciwka innego Volkswagena, po czym uderzył w stojącego przodem w kierunku Kwilcza Nissana. Po kilkudziesięciu metrach koziołkując uderzył w drzewo, przewracając je. Kierowca golfa był zakleszczony. Uwolniony przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Młody, z rocznym stażem kierowca oraz czterech innych podróżnych zostało przetransportowanych, w tym LPR do szpitala. Czterem innym osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu. Policyjny technik przeprowadził oględziny, zabezpieczając dowody i ślady. Czynności pod nadzorem Prokuratora z Szamotuł prowadzą śledczy z Międzychodu.

Opracowanie: KPP Międzychód.

Poprzedni artykułKompletnie pijana lekarka przyjęła wielu pacjentów. Wydmuchała 1,7 promila alkoholu
Następny artykułW bmw pękła opona. Samochód roztrzaskał się o barierki (ZDJĘCIA)