Reklama Toyota

Poważny wypadek na S11. Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego (ZDJĘCIA)

Do poważnego wypadku doszło na drodze ekspresowej S11, pomiędzy węzłami Kórnik Północ – Borówiec. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Wszystko wydarzyło się, we wtorek 14 września około godziny 17:10. Wówczas dyżurny Poznańskich strażaków odebrał zgłoszenie o wypadku na trasę S11 w miejscowości Skrzynki pod Poznaniem, które dotyczyło zderzeniu kilku pojazdów.

Po dojeździe na miejsce pierwszych służb przekazano dyżurnemu, że w zdarzeniu udział brały trzy pojazdy, a jeden z kierowców został uwięziony w pojeździe.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do zakleszczonej osoby. Po wydostaniu strażacy natychmiast rannego przekazali lekarzowi. Konieczne było również wezwanie na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który drogą lotniczą przetransportował ranną osobę do szpitala.

Na miejscu pracowali strażacy zawodowi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Poznań-Krzesiny, ochotnicy z OSP Kórnik, zespół ratownictwa medycznego, policja, służba drogowa oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia.

Foto OSP Kórnik

Poprzedni artykułSprawcy brutalnego pobicia zawodnika Korony Piaski zatrzymani
Następny artykułTragedia pod Kępnem. Nie żyje 72-letnia kobieta. Sprawca 19-latek