Podbiegał i wyrywał kobietom torebki w Luboniu. Jednej złamał rękę

Policjanci z komisariatu w Luboniu zatrzymali mężczyznę, który kradł kobietom torebki metodą na tzw. wyrwę. 42-latek działał z zaskoczenia i był przy tym agresywny. W jednym przypadku w wyniku szarpnięcia, starsza pani przewróciła się i złamała rękę. Zatrzymanemu za zuchwałą kradzież w warunkach recydywy grozi teraz do 12 lat więzienia.

W czwartek, 4 kwietnia policjanci z komisariatu w Luboniu we współpracy z kryminalnymi lubońskiej jednostki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże torebek. 42-latek działał metodą na tzw. wyrwę.

Sprawca zaskakiwał swoje ofiary. Podbiegał do kobiet spacerujących w pobliżu centrum handlowego w Luboniu i wyrywał torebki. Złodziej kradł torebki z zawartością telefonów, pieniędzy oraz dokumentów.

W jednym przypadku w wyniku szarpnięcia, starsza pani przewróciła się i złamała rękę.

Mundurowi na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu, a także ustalili miejsca jego przebywania. Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę pod jednym z lubońskich sklepów. Sprawca nie krył zdziwienia na ich widok. Został zatrzymany. Wyniku przeszukania policjanci odzyskali jeden ze skradzionych z torebek telefonów komórkowych.

To jednak nie był jeszcze koniec sprawy. W trakcie wykonywania kolejnych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Lubonia jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za inne przestępstwa.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży szczególnie zuchwałej oraz uszkodzenia ciała. W związku z tym, że czynów dopuścił się w warunkach recydywy grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Nie żyją dwie nastolatki. Trzy są ranne
Następny artykułPorzucił psy w mieszkaniu. Padłyby z głodu i pragnienia (FILM, ZDJĘCIA)