Reklama Toyota

Poważny wypadek koło Nowego Tomyśla. Zderzenie ciężarówki i osobówki (ZDJĘCIA)

W dniu 5 kwietnia 2022 roku o godz. 12:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym w okolicach miejscowości Grońsko.

Samochód ciężarowy leży na boku i są osoby poszkodowane potrzebujące pomocy medycznej. Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo ratowniczy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz zastępy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolewic i Lwówka.

Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy z całkowicie zniszczonym przodem znajdujący się poza drogą (silnik pojazdu leżał w odległości ok 20 m w polu), wewnątrz pojazdu znajdował się kierowca, który nie był uwięziony. W odległości ok 80 m od samochodu osobowego znajdował się samochód ciężarowy, który w wyniku zdarzenia przewrócił się na lewy bok.

Naczepa pojazdu blokowała pasy ruchu w obu kierunkach. Kierujący pojazdem w chwili przybycia na miejsce straży pożarnej znajdował się poza pojazdem, samochodem ciężarowym przewożony był sprzęt AGD.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu wycieku oleju napędowego ze zbiornika samochodu ciężarowego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym poprzez założenie kołnierza ortopedycznego, założenie opatrunku osłonowego na ranę głowy, termoizolacji oraz wsparcie psychiczne do czasu przekazania poszkodowanych do przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po przeprowadzonym badaniu lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu. Policja zorganizowała objazdy oraz kierowała ruchem.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępczy samochód ciężarowy z naczepą, do której pracownicy firmy transportowej przeładowali sprzęt AGD. W ostatniej fazie działań pomoc drogowa postawiła uszkodzony samochód ciężarowy na koła.

 

______________________________________________

Zepsuło Ci się auto? Miałeś wypadek? i potrzebujesz Pomocy Drogowej? Skorzystaj z fachowej pomocy. Ekipa zawsze gotowa do akcji. Zapraszamy do współpracy!

Poprzedni artykułLekarka, której pacjentka zmarła skazana. Idzie do więzienia
Następny artykułOsobówka zderzyła się z ciężarówką. Droga zablokowana