Reklama Toyota

Aż 100 tys. ton nielegalnych groźnych odpadów. Zatrzymane trzy osoby (ZDJĘCIA)

Aż 100 tys. ton nielegalnych groźnych odpadów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu zatrzymali trzy osoby do sprawy nielegalnego transportu i składowania odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także poważnie skazić środowisko naturalne. Do realizacji sprawy doszło, 1 czerwca, na terenie gminy Zbąszyń gdzie jest prowadzone wyrobisko kruszywa.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu nadzoruje, przekazane do komendy Policji w Nowym Tomyślu, śledztwo dotyczące nielegalnego transportu i składowania odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także poważnie skazić środowisko naturalne.

Jak ustalono w toku postępowania, na terenie wyrobiska kruszywa znajdującego się w gminie Zbąszyń odbywa się niezgodny z prawem przywóz i wyładunek rozdrobnionych osadów komunalnych, które transportowano do miejsca ich składowania ciężarówkami.

W dniu, 1 czerwca, na miejscu wyrobiska podczas rozładunku jednej z ciężarówek, na gorącym uczynku zatrzymano 63-letniego kierowcę. Kolejnym zatrzymanym był 37-letni właściciel żwirowni oraz 45-letni właściciel firmy transportowej, która była wykorzystywania do przewożenia odpadów. W działaniach tych oprócz nowotomyskich policjantów brali również udział funkcjonariusze z KWP w Poznaniu. Inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu wsparli akcję operatorem drona wyposażonego w termowizję z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grożą im kara do 5 lat więzienia. Wszyscy podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Wyrobisko poddano szczegółowym oględzinom. Wstępne pomiary nielegalnego składowiska wskazują, że złożono w nim około 100 tys. ton nieczystości. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Poprzedni artykułRowerzysta znaleziony przy drodze. Zmarł mimo reanimacji
Następny artykuł8-latek sam błąkał się po plaży. Mama był w domu