Reklama Toyota

Poważne potrącenie rowerzysty. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (ZDJĘCIA)

Poważny wypadek na trasie Bielawy Pogorzelskie – Pogorzela. Samochód ciężarowy potrącił rowerzystę. Mężczyzna był nieprzytomny. Z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Jarocinie.

Do zdarzenia doszło około godz. 8 na prostym odcinku drogi. Samochód marki Fiat Ducato potrącił rowerzystę podczas wyprzedzania. – Samochód ciężarowy marki Fiat Ducato w trakcie manewru wyprzedzania rowerzysty nie zachował bezpiecznego odstępu i doprowadził do potrącenia rowerzysty – mówi sierż. sztab. Rafał Łagoda z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu.

Poszkodowany mężczyzna w wieku około 60 lat  stracił przytomność. Jego obrażenia okazały się na tyle poważane, że zespół ratownictwa medycznego podjął decyzje o wezwaniu na miejsce helikoptera LPR, który przetransportował rannego do szpitala najprawdopodobniej w Jarocinie.

Więcej szczęścia miała żona towarzysząca poszkodowanemu mężczyźnie. – Żona jechała jako pierwsza i usłyszała huk. Odwróciła się i zauważyła leżącego w rowie męża. Kawałek dalej zatrzymał się kierowca Fiata – mówi sierż. sztab. Rafał Łagoda z KPP Gostyń.

Kierowca Fiata był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia cały czas prowadzone są policyjne czynności w celu ustalenia przyczyny i okoliczności wypadku.

Gostyn24.pl