Pościg za kompletnie pijaną 40-latka. Na koniec uderzyła fiatem w BMW

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Tylko za ucieczkę policji 40-latce grozi kara do 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z posterunku w Miedzichowie po pościgu zatrzymał 40-letnią kierującą fiatem seicento. Kobieta nie zatrzymała się do kontroli. Podczas ucieczki uderzyła w nadjeżdżające z przeciwka BMW. Wydmuchała ż 2,5 promila.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 6 lutego, w miejscowości Jabłonka Stara. Dzielnicowy chciał zatrzymać do kontroli fiata seicento. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dawał wyraźne sygnały do zatrzymania, ale kierująca nie reagował. Zaczęła uciekać.

Dzielnicowy ruszył w pościg za fiatem. Na wąskiej asfaltowej drodze, po około 500 metrach kierująca fiatem straciła panowanie nad pojazdem. Uderzyła w nadjeżdżające z przeciwka BMW. Fiat po zdarzeniu wypadł z drogi na pobocze. Dzielnicowy radiowozem zablokował auto, uniemożliwiając kobiecie dalszą ucieczkę.

Okazało się, że za kierownicą fiata siedziała 40-latka z pow. Nowotomyskiego. Była kompletnie pijana. Kobieta wydmuchała ż 2,5 promila alkoholu. Po wykonanych czynnościach trafiła do policyjnego aresztu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Tylko za ucieczkę policji grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułTo była chwila. Busem wjechał pod ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby
Następny artykułPoważne zarzuty dla firmy Palikota. Fikcyjny Rolls Royce Ghost do wygrania w konkursie