Reklama samochody.pl

Elektro-akcja! Zbieraj i wspieraj, czyli chroń środowisko i wspieraj swoją OSP! (zdjęcia)

Fundacja Zaraz Wracam oraz firma Elektrorecykling wystartowali z projektem Elektro-Akcja! Zbieraj i wspieraj. W ramach swoich działań dbają nie tylko o planetę, ale także wpierają strażaków!

Edukacja ekologiczna na zawodach strażackich w Jastrzębsku Starym

Firma Elektrorecykling oraz Fundacja Zaraz Wracam od lat współpracują z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Do tej pory działania te były w skupione w szczególności na terenie powiatu nowotomyskiego, grodziskiego oraz wolsztyńskiego. W ramach tej długoletniej współpracy, OSP zbierało elektroodpady, a w zamian otrzymywało wsparcie finansowe.

Zbiórka elektroodpadów przez strażaków
  • Mieszkańcy sami dopytują, kiedy odbędzie się kolejna zbiórka, aby nam w niej pomóc. Wiedzą, że wynagrodzenie, jakie otrzymujemy za oddane elektrośmieci, zostaje wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu dla naszej jednostki, który ułatwia nam pracę, a w szczególności ratuje ludzkie życie i mienie– mówi Prezes OSP Chobienice, Dariusz Utrata.

Aby jeszcze ściślej rozpocząć współpracę z OSP i rozszerzyć swoją działalność na całą Polskę, w styczniu Elektrorecykling oraz Fundacja Zaraz Wracam ruszyły z projektem Elektro-Akcja! Zbieraj i wspieraj. W ramach projektu, Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają nie tylko pieniądze za zebrany sprzęt elektryczny i elektroniczny, ale mają także możliwość edukowania mieszańców swojej miejscowości z zakresu ekologii. Otrzymają bowiem nie tylko plakaty i ulotki dotyczące organizowanej zbiórki, ale jeśli będą tego potrzebować – mogą zgłosić się po materiały edukacyjne, takie jak kolorowanki dla dzieci czy inne gadżety.

  • Współpracujemy już od kilku lat. W zeszłym roku zaangażowaliśmy się także w działania edukacyjne. W czerwcu uczestniczyliśmy w Dniu Dziecka, jaki zorganizowała Fundacja. Dodatkowo edukatorzy organizacji prowadzili także warsztaty podczas zawodów strażackich, które odbyły się w naszej miejscowości – mówi Szymon Sołtysik, strażak-ochotnik z Jastrzębska Starego, który zajmuje się zbiórkami w swojej miejscowości.

Jak mówi Julia Kasperczak z Fundacji Zaraz Wracam, akcja ta jest idealnym projektem, który angażuje i integruje lokalną społeczność w słusznym celu, a nawet dwóch!

  • Doskonale wiemy, że organizacje, takie jak Ochotnicze Straże Pożarne, kluby sportowe czy Koła Gospodyń Wiejskich nie posiadają zbyt wiele pieniędzy na swoje działania. Właśnie dlatego wychodzimy im naprzeciw i proponujemy współpracę w ramach zbiórek elektroodpadów. Ważny jest tutaj nie tylko aspekt środowiskowy, ale również wsparcie finansowe. Dodatkowo możemy zrobić razem coś dobrego i edukować dzieci oraz młodzież z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym – mówi Kasperczak. Dodaje także, że aktualnie w ramach akcji współpracują z OSP, jednak nie zamykają się na współpracę i są otwarci na wsparcie innych organizacji, bo przecież razem działają na rzecz naszej planety!

 

Wspomóż portal wlkp112.pl

https://buycoffee.to/wlkp112

Przeznaczone tutaj pieniądze, będą zainwestowane w lepszy portal oraz sprzęt dla naszych dziennikarzy, aby jak najszybciej i jak najlepiej przekazywać Wam naszym czytelnikom najważniejsze informacje ‼️

Poprzedni artykułMisja Turcja 🇹🇷 Polscy uratowali jedenastą osobę. To 62-latek
Następny artykułKoszmar rozegrał się na oczach brata ofiary. Śledczy umorzyli sprawę (zdjęcia)