Reklama Toyota

Policyjny pościg zakończony sukcesem. 23- latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

KPP Szamotuły
Kilkanaście kilometrów pościgu zostało zakończone zatrzymaniem 23-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas zatrzymania, mężczyzna tłumaczył policjantom, że uciekał przed nimi, gdyż nie miał uprawnień do kierowania samochodem. W trakcie dalszych policyjnych czynności okazało się, iż może mieć na sumieniu przestępstwo wynikające z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Teraz grozić mu może wiele lat więzienia.

15 stycznia br. policjanci z Dusznik, zauważyli na ul. Szamotulskiej w Dusznikach samochód marki Volkswagen Golf, który na widok policyjnego radiowozu przyspieszył. Kierujący tym samochodem nie był anonimowy dla miejscowych stróżów prawa, a jego zachowanie wzbudziło spore podejrzenia. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania samochodu, jednak kierujący nie reagował. Wręcz przeciwnie- podjął próbę ucieczki. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej w takim przypadku jest przestępstwem.

Mężczyzna z Dusznik uciekał w stronę Wilczyny, gdzie do pościgu przyłączył się wezwany patrol ruchu drogowego. Mężczyzna ominął jednak radiowóz i pojechał dalej do Młynkowa, Kunowa, Sarbii, po czym wrócił do Kunowa. Pościg, w panujących wówczas warunkach atmosferycznych nie był  łatwy, ale policjanci nie poddali się i dzięki temu zatrzymali podejrzanego w Kunowie. Tam mężczyzna wybiegł z samochodu i chciał schować się w domu znajomych. To mu się jednak nie udało.

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Dusznik. Tłumaczył on mundurowym, iż uciekał gdyż nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Dodatkowo, samochód którym uciekał, miał przykręcone tablice rejestracyjne od innego samochodu. Utracenie niniejszych tablic zostało wcześniej zgłoszone na Policję.

Co więcej, w trakcie przeszukania 23-latka, policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. W związku z powyższym, mundurowi nabrali podejrzeń i przeszukali również jego miejsce zamieszkania oraz inne miejsca, w których mężczyzna mógłby ukryć więcej narkotyków. W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, iż podejrzany mógł schować znaczną ilość nielegalnych substancji w pustostanie w okolicach Dusznik. Tam też znaleźli blisko 250 gramów różnego rodzaju narkotyków. W ukrytym starej wędzarni plecaku znajdowały się m. in. amfetamina, metamfetamina, marihuana oraz tabletki ecstasy.

Mężczyzna przyznał, że nielegalne substancje należą do niego. Na miejscu znalezienia narkotyków, policjanci z Dusznik, razem z technikiem kryminalistyki z Szamotuł wykonali oględziny, zabezpieczając tym samym niezbędny materiał dowodowy w sprawie.

23-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Za pierwsze z przestępstw grozi do 5 lat więzienia, za drugie do 10 lat. Dodatkowo policjanci wyjaśniają też kwestię wykroczeń- jazdę bez wymaganych uprawnień oraz posługiwania się utraconymi tablicami rejestracyjnymi. Postępowania we wszystkich niniejszych sprawach są w toku.

 

 

Sandra Chuda/KPP Szamotuły

 

Poprzedni artykułTragedia podczas kuligu na foliowych workach. 15-latka uderzyła w drzewo. Walczy o życie. Ma ciężkie obrażenia głowy
Następny artykułPolicja poszukuje sprawcy uszkodzenia przystanku autobusowego