Reklama Toyota
Wielkopolska 112 » Czarnkówtitle_li=Wiadomości » 24-letni oszust usłyszał 353 zarzuty za wyłudzanie pożyczek i kredytów bankowych

7 lutego, 2021

24-letni oszust usłyszał 353 zarzuty za wyłudzanie pożyczek i kredytów bankowych

Funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 24-letniego oszusta. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzanie pożyczek i kredytów bankowych na kwotę ponad 100 tys. złotych. Na chwilę obecną usłyszał 353 zarzuty, jednak śledczy nie wykluczają kolejnych.
Sprawa oszustwa miała swój początek w lutym ubiegłego roku, kiedy to policjanci uzyskali informacje dotyczące prawdopodobnych wyłudzeń pożyczek i kredytów bankowych na szkodę pokrzywdzonych z Krzyża Wlkp. Od tego czasu pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance, prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Działania te pozwoliły na zatrzymanie im kilka dni temu 24-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych zakładał rachunki bankowe, a następnie za pośrednictwem internetu zaciągał zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych. Ich kwota opiewa na ponad 100 tys. złotych. W domu oszusta śledczy zabezpieczyli dokumenty potwierdzające jego przestępczy proceder.
Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał 353 zarzuty, do których popełnienia się przyznał i złożył wyjaśnienia. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, dlatego liczba zarzutów może się zwiększyć. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.
Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków.

Polecane