Reklama samochody.pl

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Uciekinierem okazał się obywatel Ukrainy

Policja
Przez weekend funkcjonariusze ujawnili kolejnych 7 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich prowadząc swój pojazd pod wpływem alkoholu nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę ulicami Piły. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim obywatel Ukrainy.

Podczas weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz podległych posterunków zatrzymali łącznie 7 nietrzeźwych kierujących. W piątek, policjanci Komisariatu Policji w Wyrzysku ujawnili kierującego Audi, który poruszał się swoim pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 57-letniemu mieszkańcowi gminy Wyrzysk zostało zatrzymane prawo jazdy.

Wśród zatrzymanych kierujących znalazł się także 33-letni obywatel Ukrainy, który będąc nietrzeźwy podjął próbę ucieczki przed policjantami. W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd marki Lancia. Jego kierowca przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, a ponadto gwałtownie przyśpieszał, hamował oraz zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Policjanci zbliżyli się do pojazdu chcąc go zatrzymać do kontroli. Użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, ale mężczyzna nie reagował.

Funkcjonariusze wykorzystali drugi pas i zrównali się z kierowcą dając mu kolejne sygnały do zatrzymania ręką oraz policyjną tarczą. Po dłuższej chwili mężczyzna zatrzymał pojazd. W momencie, kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, mężczyzna gwałtownie ruszył i próbował uciec z miejsca. Rozpoczął się pościg za pojazdem, którego kierujący nie zważał na żadne ograniczenia. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń i stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników. W pewnym momencie uciekinier wjechał na teren jednej z posesji w centrum Piły. Funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej, aby wyciągnąć kierowcę z pojazdu. Po krótkiej chwili mężczyzna był już zatrzymany.

Okazał się nim 33-letni obywatel Ukrainy, który miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale przede wszystkim za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec niego dozór policyjny, a także zakaz opuszczania kraju.

Tekst: sierż. Wojciech Zeszot