Reklama samochody.pl
Wielkopolska 112 » Piłatitle_li=Wiadomości » 14 lat ukrywał się przed policją. 42-latka z Piły dopadła sprawiedliwość

2 lutego, 2021

14 lat ukrywał się przed policją. 42-latka z Piły dopadła sprawiedliwość

Policjanci z Piły zatrzymali 42-latka, który przez 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyznę zdradziło nerwowe zachowanie, gdy mijał policyjny patrol. Nie był to jedyny poszukiwany, który wpadł w ręce pilskich mundurowych. W styczniu br. zatrzymano aż 40 takich osób.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Patrolow-Interwencyjnego z Piły, zauważyli kierującego audi. Podczas mijania się z policyjnym radiowozem mężczyzna gwałtownie odwrócił głowę, a następnie skręcił w najbliższą możliwą uliczkę. Policjanci zawrócili za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Podczas legitymowania okazało się, że 42-latek jest osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym.

Zatrzymany to mieszkaniec Piły, który od 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany. Z tego względu od wielu lat przebywał za granicą, sporadycznie pojawiając się w kraju. Chcąc uniknąć aresztowania często zmieniał miejsca zamieszkania i samochody. Pojazd, którym poruszał się podczas kontroli kupił dwa dni wcześniej. Za popełnione w przeszłości oszustwa poszukiwany najbliższe 1,5 roku spędzi w Zakładzie Karnym.

Działania przeprowadzone przez pilskich policjantów w styczniu br. doprowadziły do zatrzymania łącznie 40 osób, który były poszukiwane przez organy ścigania.

Polecane