Reklama samochody.pl

Policyjny pościg jak z filmu. Mężczyzna może trafić do więzienia na 8 lat

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego w nocy, ze środy na czwartek zatrzymali 31-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponadto znajdował się pod wpływem środków psychotropowych oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli narkotyki oraz amunicję. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.

26 lipca 2023 roku około godz. 23:30 grodziscy funkcjonariusze podczas patrolu Grodziska Wielkopolskiego zwrócili uwagę na pojazd, który w nocy nie korzystał ze świateł mijania. Policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierującemu samochodem osobowym marki Audi. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się i nagle przyspieszył. Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg oraz poinformowali oficera dyżurnego o zaistniałej sytuacji.

Policjanci zauważyli, że w pojeździe znajdują się trzy osoby. Podczas pościgu kierowca jechał w kierunku miejscowości Buk. W trakcie działań policjanci ustalili, że pojazd nie powinien poruszać się po drodze, ponieważ nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego.

W miejscowości Buk na ulicy Grodziskiej kierowca Audi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze podjęli pościg pieszy za pasażerką auta, po chwili zatrzymali 18-letnią mieszkankę powiatu grodziskiego, która miała ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Policjanci natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia pozostałych uczestników tego zdarzenia. Ustalili, że w pojeździe była również 23-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego oraz 31-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który okazał się kierowcą Audi.

Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w miejscu zamieszkania. Okazało się, że 31-latek był pod wpływem środków psychotropowych oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto kryminalni na terenie posesji ujawnili i zabezpieczyli amunicję oraz narkotyki, które trafią do policyjnych badań.

31-latek usłyszał aż 4 zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania substancji psychotropowej oraz amunicji, prowadzenia pojazdu mimo sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułCud, że młody mężczyzna przeżył. Z auta zostało niewiele (ZDJĘCIA)
Następny artykułSzokujące zachowanie 23-letniego kierowcy audi. Wyprzedzając na „trzeciego” niemal doprowadził do wypadku (FILM)