Reklama Toyota

Ustawiali przetargi w agencjach mienia wojskowego. Pięć osób usłyszało zarzuty

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami przy przetargach organizowanych w Oddziałach Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy. Śledztwo prowadzi poznańska Delegatura CBA pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

To już kolejne pięć osób, które usłyszało zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. zmowy przetargowej w związku z publicznymi przetargami na sprzedaż rzeczy ruchomych niekoncesjonowanych oraz odpadów organizowanych przez Oddziały Regionalne Agencji Mienia Wojskowego.

Podczas śledztwa czynności ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z wpływaniem na rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów.

Wśród podejrzanych znalazło się troje pracowników. To kierownik i dwóch specjalistów działów ds. Gospodarowania Mieniem Ruchomym Oddziałów Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu. Ujawnili dane dotyczące postępowań przetargowych stanowiące tajemnice służbową. To tez dwóch przedsiębiorców biorących udział w zmowach przetargowych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która nadzoruje toczące się postępowanie.

W toku śledztwa zarzuty usłyszało już 12 osób. Prokurator zastosował wobec części z nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazem kontaktowania się z współpodejrzanymi, a także poręczenia majątkowego w kwotach 20 tys. zł i 10 tys. zł.

Grożą im kara do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułNaćpana matka wiozła seatem dziecko. Uderzyła czołowo w toyotę. Na miejsce przyjechał jej partner, też naćpany
Następny artykułBestia kopał psa i rzucał nim o chodnik. Stanął nawet na małym piesku