Reklama Toyota

Policjant po służbie zatrzymał kompletnie pijanego obywatela Ukrainy

Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego wykazał się czujnością w czasie wolnym od służby. Jadąc prywatnym samochodem zauważył, że kierujący przed nim lekceważy znaki drogowe i porusza się całą szerokością jezdni. Ostatecznie przy współpracy z policjantami w służbie zatrzymano mężczyznę. Podejrzenie nie było chybione. Ukrainiec kierował pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za ten czyn mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

O tym, że osoba nietrzeźwa za kierownicą to śmiertelne niebezpieczeństwo doskonale zdaje sobie sprawę każdy policjant. 26 maja. br. klilkanaście minut po północy sierż. Maciej Cybal pełniący na co dzień służbę w ruchu drogowym Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na kierowcę samochodu marki Honda Civic. Tor jazdy mężczyzny oraz zlekceważenie znaków poziomych zaniepokoiły policjanta i wzbudziły podejrzenie, że kierujący odważył się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu.

 

Jadąc za mężczyzną kilkadziesiąt metrów przez centrum Grodziska Wielkopolskiego policjant skontaktował się z funkcjonariuszami w służbie i wspólnie zatrzymali kierującego. Jak się okazało 35- letni obywatel Ukrainy kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organiźmie mężczyzny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ukrainiec stracił prawo jazdy.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje grodziski Sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł28-latek miał więcej szczęścia niż rozumu. Z jego auta zostało niewiele. Mężczyzna był pijany (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar pozostałości roślinnych. Spłonęło około 150 metrów kwadratowych