Reklama Toyota

Policjanci z Konina uratowali życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo

KPP w Koninie
Sierż. szt. Dawid Kubalak i sierż. Filip Wróbel z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie uratowali życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo skacząc z dachu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Cała sytuacja miała miejsce w piątkowy wieczór. Personel szpitala zauważył, że jeden z pacjentów wszedł na dach budynku i grozi popełnieniem samobójstwa skacząc z dachu. Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie weszli na dach szpitala, na którym stał mężczyzna z nożem w ręku. Mężczyzna bez przerwy wykrzykiwał, że w szpitalu jest Covid-19, że skoczy z dachu, gdy ktoś do niego podejdzie.

Doświadczeni funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy na co dzień borykają się z różnymi interwencjami i nie raz znajdowali się w podobnej sytuacji, bez chwili zawahania wiedzieli co muszą zrobić, aby przekonać mężczyznę do odstąpienia od swoich zamiarów. Wykorzystując to, że na dworze było już ciemno i zważywszy na fakt, że mężczyzna trzymał w ręku nóż co uniemożliwiało bezpośrednie podejście do niego postanowili użyć sposobu. Jeden z policjantów cały czas rozmawiał z mężczyzną, robił wszystko, by skupić na sobie jego uwagę, w tym czasie drugi z policjantów niepostrzeżenie podbiegł do niego z drugiej strony obezwładniając go.

Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu, doświadczeniu oraz sprytowi policjantów mężczyzna został uratowany i w bezpieczny sposób przekazany pod opiekę personelowi szpitala.

KMP Konin