Reklama samochody.pl
Wielkopolska 112 » Wągrowiec » Pod psem załamał się lód. Na pomoc ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)

20 stycznia, 2021

Pod psem załamał się lód. Na pomoc ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)

20 stycznia 2021 roku kilka minut po północy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie, że na terenie jednej z firm w miejscowości Potrzanowo pod psem załamał się lód i nie może o własnych siłach wyjść ze stawu.

Do zdarzenia został zadysponowany zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoków wyposażony w specjalny zestaw do prowadzenia działań wodno-lodowych, który po dotarciu na miejsce zdarzenia potwierdził informacje przekazane w zgłoszeniu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz przygotowaniu sań wodno-lodowych, na których strażak, zabezpieczony w suchy kombinezon do prac w wodzie, dotarł do uwięzionego w wodzie psa w celu jego ewakuacji na brzeg. Przestraszony i wycieńczony czworonożny przyjaciel bez żadnych oporów przy pomocy ratownika został umieszczony w saniach i ewakuowany na brzeg, gdzie został przekazany opiekunowi.

Przykład tego zdarzeni pokazuje, że wejście na lód jest bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt i może zakończyć się nieszczęśliwym wypadkiem. Na szczęści w tym przypadku pies cały i zdrowy wrócił na ląd do swoich opiekunów.

zdjęcia: dh Tomasz Przykucki, OSP Skoki
opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

Polecane