Reklama Toyota

Czujność sąsiedzka unikała spaleniu całego budynku (zdjęcia)

28 stycznia br. ok godz. 3:16 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP odebrał zgłoszenie z informacją o prawdopodobnym pożarze przewodu kominowego w nowobudowanym, niezamieszkałym, domu jednorodzinnym w Potrzanowie, gmina Skoki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się podłoga domu szkieletowego. Na miejscu właściciel potwierdził, że w momencie powstania pożaru nikogo nie było wewnątrz budynku

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się elementy konstrukcji budynku, drewnianą podłogę oraz konstrukcje stropu i dachu. Równocześnie strażacy prowadzili oddymianie obiektu.

W kolejnej fazie strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych nadpalonej drewnianej konstrukcji podłogi, stropu oraz konstrukcji dachu.

Działania prowadzono przy użyciu kamery termowizyjnej celem zlokalizowania zarzewi ognia.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

Warto podkreślić, że nieoceniona okazała się w tym przypadku sąsiedzka czujność, która zapobiegła powstaniu dużo większych strat, a nawet zapobiegła przed całkowitym spaleniem się budynku.

 

Galeria zdjęć z miejsca zdarzenia

📸JRG Wągrowiec

Poprzedni artykuł42 metrowa drabina złamała się podczasz testowa
Następny artykułDokonali kradzieży w Biedronce w Nowym Tomyślu. Szuka ich policja