Reklama samochody.pl

Wyciek substancji ropopochodnej na rzece w centrum Wągrowca (ZDJĘCIA)

10 lutego br. po godzinie 10. SKKP otrzymało zgłoszenie z informacją, że w rzece Wełna płynie substancja ropopochodna, która ma tęczowe kolory. Zgłaszający widzi to z mostu w centrum Wągrowca.

Po dojeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że na całej szerokości rzeki Wełny widoczny jest cienki film substancji ropopochodnej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustaleniu miejsca wycieku substancji ropopochodnej do rzeki, w tym celu zastępy zmieniały lokalizację udając się w górę rzeki z ul. Jana Pawła na ul. Gnieźnieńską, a następnie na ul.11 Listopada, gdzie zlokalizowane zostało miejsce wycieku.

W celu ograniczenia wycieku substancji do rzeki zastosowano zaporę sorpcyjną na całej szerokości rzeki. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby MPWiK podjęły próbę ustalenia źródła wycieku przy pomocy zadymiania kanału burzowego. Okazało się, że źródłem wycieku jest zanieczyszczona woda opadowa z placów pobliskich zakładów przemysłowych, która kanałem burzowym spływała do rzeki.

Podczas prowadzenia działań nastąpiło samoistne zaprzestanie wypływu cieczy z kanału burzowego.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Wągrowcu st. bryg. Zbigniew Dziwulski oraz przedstawiciele Miasta Wągrowca, Wód Polskich, WIOŚ Piła.

opracowanie i zdjęcia: KP PSP Wągrowiec

Poprzedni artykułPolicjanci z poznańskiej drogówki próbowali wrobić kierowcę ciężarówki w zbicie im szyby w bmw. Szukali „jelenia”. Nie udało im się
Następny artykuł23-latek chwycił za nóż i zadał nim ciosy koledze. Poszło o kobietę