Reklama samochody.pl

Ciężarówka zderzyła się z autem osobowym. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

5 lutego br. Stanowisko Kierowania KP PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Skokach przy szkole podstawowej.

Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, poszkodowana została  jedna osoba .Osoba poszkodowana była przytomna i przebywała w samochodzie, do którego był swobodny dostęp.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy) osobie poszkodowanej oraz kierowaniu ruchem drogowym. W pojazdach odłączono akumulatory oraz zebrano płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu.

W trakcie działań zabezpieczono lądowisko dla  śmigłowca LPR oddalone o ok.  500 metrów od miejsca zdarzenia i dowieziono jego zespół na miejsce wypadku.

W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym kierująca samochodem osobowym została przetransportowana do szpitala drogą lądową.

W czasie działań ratowniczych droga wojewódzka nr 196 była całkowicie zablokowana. W trakcie wykonywania działań ruchem na drodze wojewódzkiej kierowali strażacy.

opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

 

 zdjęcia archiwum KP PSP Wągrowiec oraz OSP Skoki.

Poprzedni artykułOgromny pożar altany letniskowej. Zagrożone były zabudowania mieszkalne (ZDJĘCIA)
Następny artykułOsobówka zderzyła się z busem. Kierowca auta osobowego został przetransportowany do szpitala