Reklama Toyota

Po raz kolejny policjanci skierowani do kontroli osób objętych kwarantanną zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Po raz kolejny policjanci skierowani do kontroli osób objętych kwarantanną zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny 31-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Jednym z codziennych zadań pilskich policjantów jest sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną realizują swój obowiązek. Okazuje się, że w tym czasie mundurowi nie tylko odwiedzają kilkaset adresów na terenie całego powiatu, ale zatrzymują również nietrzeźwych kierujących.

18 listopada br. funkcjonariusze z Łobżenicy udali się do miejscowości Dźwierszno Wielkie, aby skontrolować osoby przebywające na kwarantannie domowej. Przejeżdżając przez niewelką miejscowość, zauważyli kierującego oplem, który miał problemy z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie ruchu. Mając podejrzenia, że kierowca jest nietrzeźwy, mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie zatrzymali pojazd do kontroli.

Przypuszczenia mundurowych okazały się trafne. 31-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przypominamy, że 14 listopada br., również patrol kontrolujący kwarantanny zatrzymał pijanego kierowcę busa.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

Poprzedni artykułKtoś celowo podpalił drzwi piwnicy w Śremie. W akcji sześć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułOgromny pożar składowiska opon. W akcji 280 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)