Reklama Toyota

Płonęła kotłownia. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

W sobotni wieczór strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grodzisku Wlkp. i OSP Kamieniec zostali zaalarmowani o pożarze kotłowni w miejscowości Goździchowo w gminie Kamieniec.

W momencie przyjazdu na miejsce zastano pożar pomieszczenia kotłowni, które przylegało do budynku mieszkalnego. Ogniem objęty też był dach kotłowni, istniało bezpośrednie zagrożenie do budynku mieszkalnego.
Strażacy do upewnieniu się, że mieszkańcy opuścili obiekt, przystąpili do działań gaśniczych, w dalszej kolejności w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia konieczne było wykonanie prac rozbiórkowych części pokrycia dachowego. Działania zakończono po 4 godzinach.

W ostatnich dniach podobnych pożarów odnotowaliśmy kilka. Tym razem na szczęście również nikt nie ucierpiał. Jednak straty sięgnęły 50 tysięcy złotych, udało się uratować mienie o wartości 150 tysięcy.

Niestety obserwujemy też kolejny wspólny mianownik wspomnianych pożarów. Wydawać by się mogło, że część mieszkańców w oczekiwaniu na prawdziwą wiosenna aurę, nieco zapomina o pewnych zasadach bezpieczeństwa. Zdarza się, że opalając swoje domostwa nie zawsze dbają oni o należyty stan przewodów kominowych, urządzeń grzewczych czy też nie zawsze stosują elementarne zasady bezpieczeństwa dotyczące składowania materiałów służących jako opał.

Foto. PSP Grodzisk Wlkp

Poprzedni artykułOsobówka zderzyła się z ciężarówką. Droga zablokowana
Następny artykułStraszne. Zabił partnerkę na oczach 2-letniej córki. Właśnie ruszył proces