Piorun uderzył w drzewo. Doszło do pożaru

Podczas opadu deszczu i burzy, która przeszła w piątkowy wieczór 24 maja w powiecie wolsztyńskim doszło do pożaru drzewa. Wszystko przez uderzenie pioruna.

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Stara Dąbrowa, kilka minut po godzinie 20:00. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano jeden zastęp strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna.

Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia, zastano pożar pojedynczego drzewa przy starej nieczynnej drodze która położona jest wzdłuż drogi powiatowej [DP3807] . Więc poproszono o kolejne siły i środki, a więc zadysponowano odpowiednio ochotników z Tłok i Wroniaw oraz dodatkowy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się drzewo z dołu. Następnie zadysponowano do zdarzenia SHD-24 w celu dotarcia do palącej się górnej części tego drzewa.

Za pomocą pilarki do drewna odcięto kilka konarów i przygotowano stanowisko gaśnicze, następnie podano jeden prąd wody w natarciu do wnętrza palącego się pnia.

Po ugaszeniu pożaru teren oznakowano taśmą ostrzegawczą. Właściciel – Powiat Wolsztyn został poinformowany o całej sytuacji [brak przedstawiciela na miejscu działań].

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Nie żyje 70-letni kierowca (ZDJĘCIA)
Następny artykułKoszmarny wypadek. Nie żyje 6-letnie dziecko