Reklama samochody.pl

Porwał 3-letnią dziewczynkę. Mężczyzna został zatrzymany. Był kompletnie pijany

W poniedziałek, 14 czerwca, po godzinie 17.00 dyżurny policji w Wolsztynie otrzymał informację o uprowadzeniu 3-letniej dziewczynki przez byłego partnera jej matki. Mężczyzna został zatrzymany w Lesznie przez tamtejszych policjantów. Dziecko decyzją sądu trafiło pod opiekę rodzinie zastępczej.

Dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą uprowadzenia 3-letniej mieszkanki powiatu wolsztyńskiego przez byłego partnera jej matki. Na miejsce skierowani zostali policjanci posterunku w Przemęcie oraz komendy w Wolsztynie.

Po dotarciu pod wskazany adres, w trakcie rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł przemieścić się z dzieckiem do Leszna, gdzie mieszka jego była żona. W tych okolicznościach do działań włączeni zostali leszczyńscy policjanci.

Bardzo szybko okazało się, że mężczyzna razem z dzieckiem rzeczywiście zatrzymał się w mieszkaniu byłej żony. Policjanci zatrzymali go. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Dziecko, którym zaopiekowali się policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie zostało przewiezione do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadał je lekarz. Badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe.

Decyzją sądu rodzinnego dziewczynka umieszczona została w tymczasowej rodzinie zastępczej.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności zdarzenia.

Poprzedni artykułWypadek trzech pojazdów na DK10 w Nieżychowie. Cztery osoby trafiły do szpitali (ZDJĘCIA)
Następny artykułWypadek na starej „piątce”. Zderzyły się dwa samochody. Służby na miejscu