Reklama samochody.pl

Piła – Składował niebezpieczne odpady. Zabezpieczono mienie wartości 700 tyś zł

Podejrzany o gromadzenie na terenie swoich nieruchomości szkodliwych substancji został zatrzymany i usłyszał zarzut składowania odpadów niebezpiecznych. Jest to efekt wspólnie prowadzonego śledztwa Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 700 tys. złotych. Zatrzymanemu 50-latkowi grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Działania Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz pilskich policjantów zwalczający przestępczość gospodarczą doprowadziły do zatrzymania 50-latka, podejrzanego o składowanie znacznych ilości odpadów niebezpiecznych. Różnego rodzaju pojemniki i beczki z chemikaliami, mężczyzna gromadził na swoim terenie. Jak ustalili prowadzący sprawę, proceder ten trwał kilka miesięcy. Składowane odpady mogły stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka oraz środowiska. W związku z tym mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut składowania wbrew przepisom ustawy niebezpiecznych substancji i odpadów. Na poczet przyszłych kar Zastępca Prokuratora Rejonowego w Chodzieży wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na kwotę 700 tys. złotych.

Teraz mężczyzna może zapłacić nawet 100 tys. złotych nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowisk oraz bardzo wysoką karę grzywny w wysokości 600 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu również kara do 5 lat.

Opracowanie: Jędrzej Panglisz – KPP Piła.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułPożar w centrum ogrodniczym. W akcji 5 zastępów straży [ZDJĘCIA]
Następny artykułCiało Kacperka znalezione w rzece