Reklama samochody.pl

Wójt Łęki Opatowskiej i przewodniczący rady miasta Kępno zatrzymani za jazdę po pijaku

Policjanci z Kępna poinformowali, że w niedzielę, 13 sierpnia, wieczorem zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Nieoficjalnie to Adam K., wójt Gminy Łęka Opatowska oraz Eugeniusz P., przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kępno.

Jak informuje policja z Kępna, w niedzielę o godz. 19:10 w miejscowości Łęka Opatowska na ulicy Rakowskiej, został zatrzymany do kontroli kierujący fiatem. 54-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska był kompletnie pijany. Wydmuchał aż 1,95 promila alkoholu.

Kilka godziny później w Kępnie na ulicy Staszica policjanci dostali informację o kierującym Volkswagenem, który uderzył w zaparkowany samochód.

Na miejsce okazało się, że kierujący volkswagenem to 63-letni mieszkaniec gminy Kępno. Był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu radiosud.pl wynika, że pierwszy zatrzymany pijanych kierowców to to Adam K., wójt Gminy Łęka Opatowska. Drugi to Eugeniusz P., przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kępno.

Policjanci informują, że pijani kierujący trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tam trzeźwieją. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty kierowania po pijanemu. Grożą im kary po dwa lata więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż trzy lata i grzywna do 30 tys. zł

Możliwe, że samorządowcy bawili się na dożynkach.

Poprzedni artykułOsy zaatakowały kobietę. Po użądleniach straciła przytomność
Następny artykuł32-latka za mocno zaszalała za kierownicą. Skutki brawury odczuje mocno