Reklama samochody.pl

Piła. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pilskiej jednostki po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 58-letni motorowerzysta miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jest to kolejna osoba spośród pozostałych ponad 200 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w tym roku.

W sobotę, w godzinach wieczornych będący w czasie wolnym od służby policjant poruszał się po drogach gminy Wyrzysk. Podczas podróży funkcjonariusz zauważył motorower, którego kierujący zachowywał się w bardzo niebezpieczny sposób. Mężczyzna regularnie zjeżdżał do lewej i prawej krawędzi jezdni.

W pewnym momencie nawet stracił równowagę i podpierał się nogami podczas jazdy. Widząc całą sytuację policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, postanowił jak najszybciej zatrzymać motorowerzystę.

Funkcjonariusz wyprzedził pojazd i w bezpieczny sposób zatrzymał kierującego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, co potwierdziło wcześniejsze podejrzenia. Policjant zabrał motorowerzyście kluczyki od pojazdu i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Po chwili na miejscu pojawili się również umundurowani funkcjonariusze, którzy przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad dwóch promili. 58-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk został zatrzymany.

Przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałe konsekwencje mogą okazać się bardziej tragiczne. Mimo tak wielkiego ryzyka dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile w tym roku zatrzymali ponad 200 pijanych kierowców. Ponadto 23 z nich swoją jazdą doprowadziło do kolizji z innymi pojazdami. Policjanci podkreślają, że takie osoby stwarzają ogromne niebezpieczeństwo na drodze oraz zapowiadają kolejne wzmożone kontrole.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Osobówka uderzyła w drzewo
Następny artykułBrutalne zabójstwo. 15-letni Sebastian został skatowany. Zatrzymano 34-latkę, która może być jego matką