Reklama samochody.pl

16-latek znalazł kartkę i 15 razy zrobił nią zakupy

16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego w jednym z sklepów w Pile znalazł kartę płatniczą. Postanowił jej nie oddawać, tylko sprawdzić czy działa. Ostatecznie dokonał 15 transakcji na kwotę ponad 300 zł. O dalszym jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pod koniec czerwca bieżącego roku do pilskiej jednostki zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś przywłaszczył sobie jej kartę płatniczą i dokonał kilkunastu transakcji. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy potwierdzili, że utracona karta w ciągu zaledwie jednego popołudnia używana była w 9 różnych sklepach. Łącznie dokonano 15 transakcji oraz dwóch prób zakupów.

Funkcjonariusze ustalili wizerunek sprawcy oraz jego dane osobowe. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. Pod koniec czerwca będąc w jednym z pilskich marketów zauważył leżącą na ziemi kartę płatniczą. Młody mężczyzna podniósł ją i schował do kieszeni.

Po wyjściu z marketu udał się do pobliskiego sklepu, aby sprawdzić czy karta jest aktywna. Jak się okazało karta nie została jeszcze zablokowana. 16-latkowi bardzo spodobał się pomysł płacenia nią w sklepach. W ciągu jednego popołudnia zapłacił za swoje zakupy w 9 sklepach, czasami będąc w nich nawet dwukrotnie.

W pewnym momencie, po wyczerpaniu limitu płatności zbliżeniowych karta została zablokowana. Wtedy nieletni wyrzucił kartę myśląc, że uniknąć konsekwencji. To nie pomogło, ponieważ funkcjonariusze Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii zebrali materiał, który potwierdził, że 16-latek odpowiedzialny jest aż za 18 czynów.

Za przywłaszczenie karty płatniczej, dokonanie 15 transakcji oraz dwóch usiłowań 16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Poprzedni artykułSpalił pole ze zbożem. Starty to 70 tys. zł. Policja zatrzymała podpalacza
Następny artykułWpadli z narkotykami. Jeden ma 17 lat