Reklama Toyota

Pijany zabił na drodze. Sprawca tragedii aresztowany

Sąd Rejonowy w Kole, na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 38-letniego kierowcę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego w Dąbrowicach Częściowych. Mężczyźnie, który odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę 27 sierpnia przed godz. 21:00 w miejscowości Dąbrowice Częściowe. Kierowca osobowego Opla uderzył w stojącą na poboczu kobietę.

Niestety w wyniku tego zdarzenia 50-letnia mieszkanka powiatu kolskiego poniosła śmierć na miejscu a kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Podjęte przez policję działania jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca powiatu tureckiego.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przeszło 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku podjętych czynności kilkaset metrów od miejsca zatrzymania podejrzanego ujawniono również samochód, którym poruszał się 38-latek.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu  a w dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Kole wobec 38-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułHandlował testerami do samochodów z pirackim oprogramowaniem. Straty to pół miliona złotych
Następny artykułPędził mercedesem po S8 z prędkością ponad 200 km/h. Dostał surowy mandat