Reklama Toyota

Pożar budynku w miejscowości Borecznia Wielka. Obiekt nie nadaje się do użytku

Do pożaru doszło 10 marca, o godzinie 12:20 dyżurny SKKP PSP w Kole otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Borecznia Wielka (gm.Osiek Mały)

Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG PSP w Kole, OSP Wrząca Wielka, OSP Babiak oraz OSP Dęby Szlacheckie. Po przybyciu w ustalone miejsce przeprowadzono rozpoznanie w wyniku, którego ustalono, że w ogniu było całe przykrycie dachu wraz z nieużywanym poddaszem domu jedno rodzinnego, paliła się również kotłownia.

Zadaniem strażaków było podanie czterech prądów wody w natarciu, dwa na palący się dach, trzecim gaszono kotłownię, a czwartym  nieużytkowe poddasze ze środka kotłowni. Teren działań zabezpieczono, a instalacje użytkowe odłączono. Konieczne było usunięcie przykrycia dachu, które stwarzało zagrożenie. Gdy pożar został ugaszony, oddymiono wszystkie pomieszczenia w budynku oraz sprawdzono je miernikami i kamerą termowizyjną, które nie wskazały zagrożeń.

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pożaru. Obecni na miejscu byli również policjanci oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zakazał użytkowania obiektu, a tymczasowe lokum zastępcze pogorzelcom zapewniła Gmina.

Pożar przez  4 godziny i 32 minuty gasiło 22 strażaków.

Foto: Archiwum KP PSP w Kole.