Pijana wpadła na dyżurze w szpitalu

Poza konsekwencjami prawnymi, kobieta musi liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z zatrudnienia, w tym dyscyplinarną.

Niemal dwa promile alkoholu wydmuchała kobieta zatrudniona w szpitalu. 59-latka odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób.

Policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie ze Szpitala Powiatowego w Działdowie. Zawiadomienie dotyczyło podejrzenia pracującej na jednym z oddziałów szpitalnych kobiety, która może być pijana.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 23 kwietnia. po godzinie 18:00 na miejsce został wysłany patrol, zbadał stan trzeźwości pracownicy.

Przypuszczenia potwierdziły się. Kobieta wydmuchała niemal dwa promile alkoholu. 59-latka została zatrzymana. Grozi jej odpowiedzialność karna za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentów. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Poza konsekwencjami prawnymi, kobieta musi liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z zatrudnienia, w tym dyscyplinarną.

Poprzedni artykułŚmiertelnie pobili kolegę, wynieśli na zewnątrz i posprzątali mieszkanie
Następny artykułMiał być amerykański lekarz i miłość. Jest tylko strata 200 tys. zł