Śmiertelnie pobili kolegę, wynieśli na zewnątrz i posprzątali mieszkanie

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy śmiertelnie pobili 48-letniego mieszkańca Mysłowic. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi im do 10 lat więzienia.

W poniedziałek, 22 kwietnia, około godz. 7:30 do mysłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym w podwórzu jednej z kamienic w dzielnicy Rymera. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali na miejscu ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy 48-latkoiw. Reanimacja mężczyzny nie przyniosła jednak efektów. Pobity mężczyzn zmarł.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców pobicia mężczyzny. Ślady na klatce schodowej zaprowadziły ich do jednego z mieszkań, w którym 48-letni lokator wspólnie z 37-letnim kolegą, próbowali posprzątać ślady bójki.

Jak się okazało, mężczyźni pili alkohol z pobitym 48-latkiem. W trakcie libacji doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, która zakończyła się tragicznie. Mężczyźni pobili współbiesiadnika, a gdy zorientowali się, w jakim jest stanie, wynieśli go na podwórze i rozpoczęli sprzątanie mieszkania.

Mieszkańcy Mysłowic zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu, skąd po wytrzeźwieniu trafili do mysłowickiej prokuratury. Usłyszeli oni zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj Sąd Rejonowy w Mysłowicach zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą oni w tymczasowym areszcie. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi im kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułRzucił się na 17-latkę w parku. Zaczął dusić chcąc zabić (FILM)
Następny artykułPijana wpadła na dyżurze w szpitalu