Reklama samochody.pl

Pijana matka z 3-letnim dzieckiem na kolanach jechała oplem. Kobieta ma zakaz prowadzenia

Kierowała z dzieckiem na kolanach, bez prawo jazdy, z sądowym zakazem prowadzenia. To tego była nietrzeźwa. Za to wszystko odpowie przed sądem 34-latka z Rawicza.

Policjanci na ul. Paderewskiego w Rawiczu zauważyli kobietę kierującej oplem astrą. Jechała z małym dzieckiem na kolanach. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą. Na kolanach kobiety siedziało 3-letnie dziecko, obok na miejscu pasażera siedział mężczyzna, który na rękach trzymał niemowlę.

W czasie legitymowania kobieta powiedziała policjantom, że zapomniała prawo jazdy, jednak w policyjnym systemie widniało zupełnie co innego. 34-latka ma sądowy zakaz prowadzenia właśnie za jazdę po pijanemu. Znowu była pijana. 34-latka wydmuchała pół promila alkoholu. Kobieta nie uniknie odpowiedzialności. Za złamanie sądowego zakazu grozi jej nawet 5 lat więzienia. Za prowadzenie po pijanemu grożą jej 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna niższa niż 5 tys. zł. Do tego dojdzie kara za wykroczenie dotyczące nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Poprzedni artykułPożar busa na autostradzie A2. Spłonął doszczętnie
Następny artykułMatizem wypadł z drogi. Samochodem podróżowały trzy osoby (ZDJĘCIA)