Para okropnie oszukała 7 tys. osób wymyślając guza mózgu. Ludzie wpłacili im kilkaset tysięcy złotych

Policjanci z komendy w Strzelinie zatrzymali dwie osoby w związku z poważnym oszustwem. Zatrzymana para 39-latków za pośrednictwem charytatywnej zbiórki, zbierała pieniądze na leczenie glejaka mózgu, z którym miał zmagać się mieszkaniec gminy Strzelin. Jak się okazało, jego choroba była zmyślona. Grożą im  kary do 8 lat więzienia.

We wtorek, 23 kwietnia, policjanci z komendy w Strzelinie zatrzymali mieszkańców gminy Strzelin, kobietę i mężczyznę. Para oszukiwała inne osoby co do stanu zdrowia mężczyzny. Ludzie w ramach pomocy wpłacali pieniądze na leczenie guza mózgu. Jak się okazało, choroba była zmyślona, a sprawcy wykorzystywali chęć niesienia pomocy przez darczyńców do tego, aby się wzbogacić.

policjanci postawili zatrzymanemu mężczyźnie kilkanaście zarzutów dotyczących oszustwa oraz podrabiania dokumentów, do których się przyznał. Zarzuty oszustwa usłyszała również 39-latka.

Policjanci zabezpieczyli w miejscu zamieszkania oszustów sfałszowaną dokumentację medyczną oraz podrobioną pieczątkę lekarską. Na chwilę obecną śledczy ustalili, że oszukanych zostało ponad 7 tysięcy osób, a są to dane dotyczące tylko jednej zbiórki internetowej.

Szacowana wartość strat poniesionych przez darczyńców, to kwota co najmniej kilkuset tysięcy złotych.

Para została doprowadzona do prokuratury, gdzie wykonywano z nimi czynności procesowe. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grożą im kary do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułKierowca Bolta dostał zawału podczas jazdy i uderzył w lampę. Zmarł w szpitalu, pasażer został ranny
Następny artykułTragedia podczas ćwiczeń. Marcin Raczyk odszedł na wieczną służbę