Reklama samochody.pl

Ostatnia służba mł.bryg. Tomasza Wybierały (ZDJĘCIA)

W dniu 25 czerwca 2020 roku ostatnią służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjął dowódca II zmiany mł. bryg. Tomasz Wybierała.
Tomasz jest absolwentem Naszej Szkoły, służbę w jej szeregach rozpoczął jako doświadczony oficer w 2008 roku obejmując stanowisko dowódcy III zmiany, kolejno zmiany D oraz docelowo zmiany II.
Przez 12 lat brał udział w wielu szkoleniach, ćwiczeniach i manewrach oraz czynnie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych, także jako kierujący działaniami ratowniczymi, za co był wielokrotnie odznaczany i nagradzany przez przełożonych.
Dał się poznać jako merytoryczny i doświadczony dowódca posiadający dużą wiedzę oraz umiejętność jej przekazywania kadetom i słuchaczom odbywającym praktyki w Szkolnej Jednostce Ratowniczej, zawsze uśmiechnięty służył radą i pomocą.
W dniu 26 czerwca 2020 roku odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której mł. bryg. Tomasz Wybierała po raz ostatni stanął w szeregu z kadetami i funkcjonariuszami Szkoły odbijając tradycyjne trzy uderzenia w zmianowy dzwon.
Od dnia 1 lipca 2020 roku mł. bryg. Tomasz Wybierała będzie pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Śremie.
Dziękujemy Tomku za lata wspólnej służby oraz życzymy powodzenia na nowym stanowisku !
Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: asp. Bartosz Urbański, SA PSP Poznań
Poprzedni artykułUdane wakacje to bezpieczne wakacje
Następny artykułSpłonął budynek gospodarczy. Ranny mężczyzna z poparzeniami drugiego stopnia (ZDJĘCIA)