Reklama samochody.pl

Mieszkaniec Poznania dwa razy okradł ten sam sklep mięsny. Był zaskoczony widokiem policjantów

Policjanci kryminalni z komendy w Gostyniu zatrzymali sklepowego włamywacza. 45-letni mieszkaniec Poznania ukradł ponad 23 tysiące złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne włamanie jakie ma na sumieniu.

W dniu, 2 października, policja została powiadomiona o włamaniu do jednego ze sklepów mięsnych w Gostyniu. Złodziej wyważył drzwi do zaplecza i wszedł do wnętrza lokalu. Tam sforsował sejf, z którego ukradł ponad 23 tysięcy złotych.

W 2021 r. policjanci pracowali nad podobną sprawą włamania do tego samego sklepu. Wtedy zostało skradzione blisko 18 tysięcy złotych. Niestety z uwagi na niewykrycie sprawcy sprawa została umorzona.

Kryminalni od początku wiedzieli, że za włamanie może być odpowiedzialny ten sam przestępca. Krok po kroku analizowali zebrany materiał dowodowy zarówno ten bieżący jak i ten sprzed dwóch lat.

W środę, 15 listopada, policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Poznania. Do zatrzymania doszło w jego mieszkaniu. Przestępca był bardzo mocno zaskoczony wizytą policjantów.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 45-latek już wcześniej był notowany. Teraz usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie. Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
Następny artykułKompletnie pijany traktorem staranował skrzynkę gazową. Doszło do wycieku gazu (ZDJĘCIA)