Reklama samochody.pl
Wielkopolska 112 » Grodzisk Wlkp. » Osobówka z dużą siła uderzyła w tył naczepy. Ranny mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

6 lutego, 2021

Osobówka z dużą siła uderzyła w tył naczepy. Ranny mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

W czwartek 4 lutego, około godziny 18:00 Grodziskie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku pomiędzy Ptaszkowem a Grodziskiem Wielkopolskim.

Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 32 w kierunku Poznania. Według zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy wbił się w tył naczepy samochodu ciężarowego.  Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych w sile dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Jak się okazało po przybyciu na miejsce służb w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe i ciężarówka.

Kierowca ciężarówki marki mercedes actros zatrzymał się na jezdni w związku z wykonywaniem przez poprzedzający go pojazd manewru skrętu w lewo. – W tym samym czasie kierowca volkswagena polo, znajdując się za ciężarówką, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył przyczepy. Chwilę później kierowca golfa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w tył volkswagena polo. – Informuje kom. Kamil Sikorski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

Do działań strażaków polegało zabezpieczenie miejsca wypadku. Strażacy również musieli użyć narzędzi hydraulicznych by wydostać rannego mężczyznę z pojazdu. Po wykonaniu dostępu do rannego udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. W dalszej kolejności strażacy usunęli pozostałości powypadkowe.

Na czas prowadzonych działań droga krajowa numer 32 w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana. Policjanci na ten czas wyznaczyli objazdy. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Polecane