Reklama samochody.pl

Opiekunka uderzyła 85-latkę garnkiem w głowę i okradła. Miała się nią opiekować

Za przestępstwo rozboju 21-latce grozi kara do 5 lat więzienia.

Opiekunka zaatakował 85-latkę w jej mieszkaniu. Zadała kobiecie cios w głowę garnkiem i okradła. Zaalarmowana złotowska policja szybko zatrzymała 21-latkę. Kobieta usłyszała zarzuty i grozi jej teraz kara do 5 lat więzienia.  

Przed kilkoma dniami w godzinach popołudniowych dyżurny złotowskiej policji został powiadomiony o ataku na seniorkę. Do ataku doszło w jednym z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie. Z przekazanych informacji wynikało, że 21-letnia kobieta, która do stycznia opiekowała się seniorką weszła do jej mieszkania gdy ta spała. Z kuchni wzięła garnek i uderzyła 85-latkę w głowę.

Po ciosie garnkiem 21-latka z szafki zabrała saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi i wybiegła z mieszkania. Seniorka została zabrana do szpitala karetka pogotowia ratunkowego

Informacje przekazane policji przez 85-latke oraz opis kobiety pozwoliły mundurowym skojarzyć sprawczynię z wcześniejszych interwencji, w których uczestniczyła.

Policjanci pojechali się do mieszkania 21-latki i tam zatrzymali ją. Odzyskano saszetkę z dokumentami i całą sumą pieniędzy.

Kobieta kolejnego dnia usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Prokurator wobec sprawczyni rozboju zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowa z pokrzywdzoną.

Za przestępstwo rozboju 21-latce grozi kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułGniezno. Za taką kradzież 28-latek może trafić do więzienia na 10 lat. Atakował też z nożem
Następny artykułPrawdziwi mistrzowie włamania. Na miejscu zostawili plecak z dokumentami (ZDJĘCIA)