Reklama Toyota

Gniezno. Za taką kradzież 28-latek może trafić do więzienia na 10 lat. Atakował też z nożem

Mężczyzna ukradł artykuły chemiczne, a gdy pracownik ochrony próbował go zatrzymać ten odepchnął go i uciekł, nie chcąc utracić swojego łupu. Sprawcę zatrzymali kryminalni z Gniezna. 28-latkowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

W dniu, 7 lutego, doszło do kradzieży rozbójniczej w jednym z miejscowych sklepów. Złodziej uderzył ochroniarza.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole, które sprawdzały przyległe tereny i posesje.

Policjanci ustalili dokładny rysopis sprawcy, rozpytali świadków zdarzenia oraz zobowiązali personel sklepu do zabezpieczenia monitoringu.

Ten sam mężczyzna w dniu, 6 lutego, dopuścił się kolejnych przestępstw, w tym naruszenia nietykalności cielesnej gnieźnianina. Następnie usiłował dokonać na nim rozboju przy użyciu noża, a po nieudanej próbie uszkodził jego auto. Pokrzywdzony wycenił straty na 3 tys. zł.

Sprawca został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Usłyszał zarzuty, po czym został skierowany wniosek do sądu o zastosowanie wobec 28-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.

Wobec podejrzanego śledczy z Gniezna prowadzą inne postępowania o kradzieże sklepowe. Sprawa jest w toku. Za powyższe przestępstwa grozi mu ara do 10 lat więzenia.

Poprzedni artykułZamordował nożem znajomego , bo źle odnosił się do kobiet
Następny artykułOpiekunka uderzyła 85-latkę garnkiem w głowę i okradła. Miała się nią opiekować