Reklama samochody.pl

Okropny wypadek na drodze S5. To cud, że wszyscy przeżyli (ZDJĘCIA)

13 czerwca 2023 r. tuż po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku do którego doszło na drodze S5.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz po jednym zastępie z OSP w Łubowie i Lednogórze.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi ekspresowej S5. Na wysokości węzła Łubowo TIR uderzył w zaparkowanego na poboczu busa. W wyniku uderzenia bus wbił się w barierki energochłonne a samochód ciężarowy wjechał do rowu. Samochodem ciężarowym z naczepą podróżował tylko kierowca, który jechał bez załadunku, natomiast samochodem dostawczym  podróżowały trzy osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przebadani przez ZRM – kierowca TIRa został przetransportowany karetką do szpitala na obserwację. Po dojeździe holownika oraz dźwigu przystąpiono do załadunku rozbitych pojazdów – w tym czasie trasa S5 została zablokowana a Policja wyznaczyła objazd. Podczas działań miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol drogowy S5.

Poprzedni artykułMotocyklista spanikował na widok pilskiej drogówki. O jego losie zadecyduje sąd
Następny artykułPożar w miejscowości Łąkie. Z żywiołem walczono blisko cztery godziny (zdjęcia)