Motocyklista spanikował na widok pilskiej drogówki. O jego losie zadecyduje sąd

32- letni motocyklista na widok pilskiej drogówki gwałtownie skręcił i stracił panowanie nad pojazdem. Jak się później okazało nie posiadał uprawnień, a pojazd którym się poruszał nie był ubezpieczony. O wysokości kary za to nieprzemyślane zachowanie zadecyduje sąd.

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali centrum miasta. W pewnym momencie zauważyli motocyklistę, który na ich widok gwałtownie skręcił w prawo. Po chwili mężczyzna uderzył w krawężnik i przewrócił się wraz ze swoim pojazdem. Późniejsze ustalenia mundurowych pozwoliły zrozumieć przyczynę takiego zachowania.

32- latkowi nie udało się zapanować nad motocyklem, ponieważ nigdy nie posiadał wymaganych do tego uprawnień. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za takie zachowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami sąd może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę. Motocyklistom przypominamy, że każdy ma tylko jedno życie, a bezpieczeństwo jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

Poprzedni artykułPoszedł do banku założyć konto, a usłyszał że ma… kredyt. Oszust, który to zrobił został zatrzymany
Następny artykułOkropny wypadek na drodze S5. To cud, że wszyscy przeżyli (ZDJĘCIA)