Ojciec z 13-letnim synem włamywali się do samochodów i kradli w marketach

32-latek usłyszał zarzuty. Z powodu recydywy grozi mu kara do 15 lat więzienia. 13-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci zatrzymali ojca z 13-letnim synem, którzy razem dokonali wielu kradzieży z włamaniem na terenie Tczewa. Mężczyzna usłyszał 28 zarzutów, a straty oszacowano na 7 tys. zł.

W czwartek, 7 września, policjanci z wydziału kryminalnego w ramach pracy operacyjnej zatrzymali i doprowadzili 32-latka wraz z 13-latkiem synek. Ojciec z 13-latkiem włamywali się samochodów wybijając przednie szyby. Kradli śpiwory, namioty, odzież oraz dokumenty.

Ponadto sprawcy dokonywali kradzieży na terenie sklepów spożywczych i drogeryjnych. Po uprzednim wejściu na tereny sklepów i wykorzystując chwilową nieuwagę personelu zabierali towary spożywcze w tym kawy, wędliny, pieczywo i owoce.

W drogeriach kradli szczoteczki elektryczne do zębów. Dodatkowo mężczyzna przy użyciu przywłaszczonej karty bankomatowej, pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamywał się do systemu bankowego osoby pokrzywdzonej dokonując licznych transakcji w automatach vendingowych.

Łączne straty oszacowano na kwotę około 7 tys. zł. 32-latek usłyszał zarzuty. Z powodu recydywy grozi mu kara do 15 lat więzienia. 13-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Poprzedni artykułPolicja z Poznania szuka kobiety ze zdjęcia
Następny artykułMężczyzna wypadł z okna mieszkania w Poznaniu. Przeżył