Reklama samochody.pl

Makabryczny wypadek. Jedna osoba zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj przed godziną 18:00 pomiędzy Przemkowem, a Wilkocinem w gminie Przemków. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął 43-letni kierowca pojazdu marki daewoo. Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

Polkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce pomiędzy Przemkowem, a Wilkocinem.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że tragiczny w skutkach wypadek rozpoczął się od manewru wyprzedzania. 20-latek za kierownicą mercedesa wyprzedzał wspomniane daewoo. W tym samym czasie kierowca samochodu koreańskiego producenta chcąc rownież wyprzedzić poprzedzającego go forda, powielił manewr kierowcy mercedesa. Niestety 43-latek najprawdopodobniej nie upewnił się czy może bezpiecznie zmienić pas ruchu. Jak świadczą zabezpieczone na miejscu ślady, kierowca mercedesa zaczął hamować, ale było już za późno. Doszło do kontaktu obu pojazdów. Auto niemieckiej marki zakończyło przejazd w przydrożnym rowie, natomiast daewoo kilkukrotnie koziołkowało zanim ostatecznie uderzyło w drzewo. Niestety, mimo początkowo skutecznej resuscytacji 43-letni mieszkaniec Przemkowa zmarł. Drugiemu z uczestników zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali niezbędne czynności pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Głogowie oraz z udziałem biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Na tą chwilę wspomniany 43-latek był pierwszą ofiarą śmiertelną na polkowickich drogach w tym roku. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Poprzedni artykułMężczyzna zginął na torach. Policja prosi o pomoc
Następny artykułDramatyczny wypadek podczas pracy. Nie żyje młody mężczyzna