Reklama Toyota

Wizyta w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiglu (ZDJĘCIA)

W piątek,26 czerwca udaliśmy się na sesję zdjęciową do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiglu (Powiat Kościański). Jednostka mieści się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 4. 

| POLECANE – Makabra. Maleńkie dziecko śmiertelnie potrącone podczas imprezy (ZDJĘCIA)

Strażacy ochotnicy w swoim podziale bojowym posiadają trzy pojazdy specjalistyczne i łódź. Średnia liczba ich wyjazdów rocznie szacuje się na ok 220. Warto wspomnieć również że OSP Śmigiel w tym roku będzie obchodzić 125 rocznicę powstania jednostki.

Poniżej przedstawiamy Państwu krótki opis danych aut oraz krótką foto relacje z naszego pobytu. Dziękujemy strażakom za miłe i ciepłe przyjęcie podczas wizyty w jednostce.

  • 489P83 GLBM FORD TRANSIT zbudowany przez Frank-Cars z Częstochowy. Ford głównie wyjeżdża do zdarzeń drogowych dlatego iż posiada najwięcej sprzętu do ratownictwa drogowego.

| POLECANE – Pożar piwnicy w Nowych Tłokach. Mieszkańcy zdążyli opuścić budynek (ZDJĘCIA,WIDEO)

  • 489P84 GBA 2,5/16 MAN TGL 12.240 zbudowany przez firmę Stolarczyk z Kielc. Man jest to auto pierwszo wyjazdowe w tej jednostce specjalizuje sie w ratownictwie drogowy jak i w pożarach można powiedzieć jest do wszystkiego.
  • 489P82 GCBA 5/32 SCANIA P410 zabudowana przez firmę Wawrzaszek z Bielsko Białej. Scania typowo gaśniczy samochód o pojemności pięciu tysięcy litrów wody głównie wyjeżdża do pożarów.
  • 489PŁ5 Łódź motorowo-ratownicza WHALY.
Poprzedni artykułPożar piwnicy w Nowych Tłokach. Mieszkańcy zdążyli opuścić budynek (ZDJĘCIA, WIDEO)
Następny artykułPłonie kotłownia w Jankowie. Strażacy na miejscu