Ogromna tragedia w Koninie. Nie żyją dwie osoby

foto. PSP Konin

Prawdopodobnie tlenek węgla był przyczyną śmierci kobiety oraz mężczyzny w jednym z budynków mieszkalnych jednorodzinnych w Koninie na ul. Przydziałki.

Rodzina poprosiła sąsiadów, aby sprawdzili, co się dzieje. Niestety, gdy na na miejscu pojawiły się służby ratunkowe zastali tragiczną sytuację. Wszystko wydarzyło się w piątek 17 listopada w godzinach popołudniowych.

W budynku znaleziono nieprzytomnych 52-latka i jego 78-letnią matkę. Dramatycznego odkrycia dokonał sąsiad, którego o interwencję poprosiła córka seniorki zaniepokojona brakiem kontaktu z 78-latką.

Przypominamy po raz kolejny o konieczności dokonywania okresowych kontroli, polegających na sprawdzeniu stanu technicznego instalacji gazowych i przewodów kominowych oraz dokonywania czyszczenia przewodów dymowych i spalinowych.
Zachęcamy również do zakupu czujników tlenku węgla i dymu. Już za kilkadziesiąt złotych możemy zapobiec tragedii. Zwracamy również uwagę na fakt, iż czujka tlenku węgla nie zastępuje przeglądu technicznego przewodów wentylacyjnych i kominowych.
Poprzedni artykułDachowanie osobówki. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)
Następny artykuł15-latek zatrzymany z z bronią palną i narkotykami. Chodził po parku i śmiecił