Reklama samochody.pl

Obywatelska postawa 24-letniej kobiety. Zatrzymała pijanego mężczyznę i wezwała policję

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazali się 24-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Widząc nietrzeźwego kierowcę na ulicy Kościuszki w Trzemesznie, który przyjechał po dalsze zakupy szybko zareagowali. Pijanemu kierowcy odebrali kluczyki i wezwali Policję.

| POLECANE – Ciało mężczyzny znalezione w stawie. Prawdopodobnie to 31-letni onbywatel Ukrainy (ZDJĘCIA)

W sobotę wieczorem gnieźnieński dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce, na ulicę Kościuszki w Trzemesznie, został skierowany miejscowy patrol. Policjanci podczas rozmowy ze zgłaszającymi ustalili, że widząc jak kierujący samochodem podjechał pod sklep spożywczy, a następnie w stanie wskazującym na niedyspozycję udał się do niego, po czym idąc chwiejnym krokiem wsiadł do samochodu i odpalił silnik, postanowili działać. Zabrali mu kluczyki od auta i powiadomili Policję. Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno.

| POLECANE – Mont Blanc już za kilka godzin (WIDEO)

Badanie trzeźwości wykazało u niego 3,6 promili alkoholu w organizmie. Pijany kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia.Postawa obywateli, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, jest godna naśladowania. Nie bójmy się reagować i zabrać kluczyki gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu. Podobnie na drodze, gdy widzimy, że ktoś prowadzi pojazd „wężykiem” wezwijmy Policję.

Poprzedni artykułCiało mężczyzny znalezione w stawie. Prawdopodobnie to 31-letni obywatel Ukrainy [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar stogu słomy w Golinie Wielkiej. Policja zatrzymała podpalacza [ZDJĘCIA]